Elephants in Namibia CZ

posted by Michaelka's hunting
Sloni ohrožují životy v Erongo

Marthina K Mutanga
Tyto komunity Omatjete a Otjikakaneno vesnice v kraji Erongo (Namibie) jsou stále pod tlakem kvůli sloním utokům v obytných oblastech a působi škody na majetku..

Radní v Zeraua z tradičního úřadu, Fabianus Uaseupuani potvrdil, že žena a její dítě unikla smrti, když slon zničil dům, ve kterém žila. Popsal slony jako život ohrožující pro společnost .11 domů a auto bylo při utoku zničeno.

Uaseuapuani řekl jen jeden člověk z Ministerstva životního prostředí a cestovního ruchu (Met) je v současné době na místě činu. Tento problém je třeba naléhavě řešit, protože obyvatelé jsou stále pod útokem slonů.

Mezitím MET tvrdí, že nasadila tým v Erongo kraji v oblasti Omatjete, Otjikakaneno a Ozondati aby monitoroval stado slonů, a určil který způsobuje škody na majetku lidí.

Mluvčí MET, Romeo Muyunda, řekl, že v současné době sleduje pohyb zvířete, a v případě, že slon je agresivní, že bude odloven strázníky přírody..

"Divocí sloni mohou zničit živobytí zemědělce, rok tvrdé práce zničí v pouhých několika hodinách," uvedl Muyunda. Řekl, že sloni dochází k frustraci a hněvu z různých důvodů a ministerstvo omezilo turisty a zastavilo i fotografování slonů, protože to může zvířata rozzuřit.

Vzhledem k situaci sucha v kraji Erongo sloni návštěvují vesnice z důvodu hledání vody a potravin.

Sloni v Namibii se vyskytují ve třech různých populacích(druhy) a to poušťní slon z Kunene, sloni Etosha i a sloni z regionu Khaudum a Caprivi. Pouštní-obydlí slonů lze nalézt pouze ve dvou zemích světa, Namibii a Mali, a mohou cestovat až sedmdesát kilometrů za den při hledání potravy a vody.

Sloní populace Namibijských slonů se mezi lety 1995 a 2008 zdvojnásobila ze 7 500 na více než 16 000kusu..

ROGUE: Slon býk